AltiSAN

barometrické výškoměry s váriem a GPS nejen pro mPG

Starší verze AltiSAN výškoměrů, které se již neprodávají.

AltiSAN v3

Kontrastní OLED displej s rozlišením 128x64

Model který vzešel jako evoluce verze v2 a je doplněn o funkcionalitu připomínače a stopek. Přibylo i zobrazení maximálních hodnot vária. Je možné ho dodat v oranžové nebo šedé krabičce. Model je postaven na vlastní platformě s OLED diplejem s rozlišením 128×64 bodů. Ten umožnuje zobrazení více informací než v1, ale daní je že nemá tak dobrou čitelnost na přímém slunci. V běžných podmínkách je ale čitelnost dobrá. Vypínač a USB-C port pro napájení jsou na dolní straně. K dispozici ve dvou variantách baterií s rozdílnou výdrží. Krabička je z PLA/PETG materiálu vytištěna na 3D tiskárně. 

Klikni na galerii vlevo pro větší fotky.

V návodu naleznete celý popis.

AltiSAN v1

Maticový displej z Nokia N5110 s rozlišením 84x84

Základní model, který těží z výhod maticového displeje, který používal legendární telefon Nokia 5110. Má perfektní čitelnost i na přímém slunci, ale daní je nižší rozlišení. To může být ale výhodou pro lidi co špatně vidí, protože čísla jsou poměrně velká. Displej má i modré LED podsvícení. Vypínač a USB-C port pro napájení jsou na horní straně. K dispozici ve dvou variantách baterií s rozdílnou výdrží. Základem je Arduino NANO a externí nabíjecí modul. Krabička je z PLA materiálu vytištěna na 3D tiskárně.

Klikni na galerii vpravo pro větší fotky.

V návodu naleznete celý popis.

AltiSAN v2

Kontrastní OLED displej s rozlišením 128x64

Model který je postaven na vlastní platformě s OLED diplejem s rozlišením 128×64 bodů. Ten umožnuje zobrazení více informací, ale daní je že nemá tak dobrou čitelnost na přímém slunci. V běžných podmínkách je ale čitelnost dobrá. Vypínač a USB-C port pro napájení jsou na dolní straně. K dispozici ve dvou variantách baterií s rozdílnou výdrží. Krabička je z PLA/PETG materiálu vytištěna na 3D tiskárně. 

Klikni na galerii vlevo pro větší fotky.

Již není v nabídce a je nahrazen v3. 

AltiSAN v2a

Speciální verze do letadla

Model který typově vychází z v1 a byl modifikován na přání kamaráda Míry. Ten lítá s ULL a tak měl speciální požadavky. Zadání bylo, aby výškoměr obsahoval připomínač s diodou, stopky a pamatoval si několik stopovaných kol. Plus je zde modifikace logiky ovládání. Není dodáváno v krabičce, ale „na volno“ pro zástavbu do palubovky či vlastní „krabičky“. 

V návodu naleznete celý popis.

K dispozici jen na objednávku. Možno s modrým displejem.  

AltiSAN v4 - preview

Přepracovaná verze s displejem s elektronickým inkoustem s rozlišením 200x200

Vývoj pokračuje dál a protože jsem nebyl úplně spokojen s OLED, tak jsem zkusil jako displej použít e-ink. S tím se svezla kompletní výměna elektroniky. Základní deska je nově s procesorem ESP32, WiFi a Bluetooth  a integrovaným nabíjením. Rychlý černobílý E-ink displej s rozlišením 200×200 bodů. E-ink má perfektní čitelnost i na přímém slunci. Negativem je ale pomalejší překreslování a zachování zobrazení i po vypnutí. Díky rozlišení je možno zobrazit výšku v metrech i stopách zároveň, variantní zobrazení vária či graf jeho průběhu. Celkově jsou zde větší možnosti nastavení. Z negativních věcí musím zmínit nahrazení USB-C konektoru za micro USB. Je bohužel součástí desky a zatím není ekonomické ho měnit. Dále pak přístroj je nutné nabíjet v zapnutém stavu a displej nemá rád nízké teploty . Rychlost překreslování ovlivňuje celkovou práci a přístroj se tak jeví jako „zpomalený“. Pokud ale někdo nemá potřebu za letu permanentně přepínat menu, tak to nevadí. Více o chování v připravovaném videu. Je podporován Bluetooth a tak lze spárovat s XCtrack jako externí čidlo. SW bude uživatelsky aktualizovatelný (na rozdíl od předchozích verzí). 

Zatím není hotovo k prodeji.